Blog Sayfamiz

 
Beton Santrali Nedir?

Çimento, su, kum, çakıl, kırılmış taş ve agrega gibi hazır beton bileşenlerinin stoklanıp, belirli miktarlarda karıştırılarak, hazır beton üretiminin gerçekleştirildiği ve transmikserlere dolumun yapıldığı tesislere "beton santrali" denilmektedir. Taşınabilir beton santrallerinden, sabit beton santrallerine birçok tipte beton santrali vardır.

-Bunların arasında büyük projelerde uzun seneler boyunca kullanılmak üzere Sabit Beton Santrali, -Proje kısa süreli ise ve proje bitiminde santralin farklı yere taşınması gereken durumlarda Mobil Beton Santrali, -Taşıma maliyetinin önemli olduğu uzak projeler için Kompakt Beton Santrali -Yatırım maliyetinin ve üretimin düşük olması gereken projelerde de Skreyperli Beton Santrali tercih edilmektedir.

Satılık Beton Santralleri

Beton; kum, çakıl ve kırılmış taş gibi agregaları bir arada tutan çimento ve su karışımının oluşturduğu ve düzgün karıştırıldığında taş sertliğine kavuşan bir malzemedir. Bu durum, hidrasyon olarak isimlendirilen çimento ile suyun kimyasal tepkimesidir. Bu hazır beton bileşenlerinin stoklanıp, belirli miktarlarda karıştırılarak, hazır beton üretiminin gerçekleştirildiği ve transmikserlere dolumun yapıldığı tesislere "beton santrali" denir. Beton santralleri, betonu oluşturan malzemeleri taşıyan, miktarlarını kontrol eden ve karıştırma işlemini yapan mekanik, elektronik, pnömatik ve hidrolik sistemler ve ekipmanlardan oluşmaktadır.

Sabit Beton Santrali

Ana ünite, standart olarak “Mikser”, “Tartım Grubu”, “Agrega Bekletme Bunkeri” ve diğer yardımcı ekipmanları kapsar.

Mikser, beton/harç üretimi için gerekli malzemelerin toplandığı ve bir hazne içerisinde malzemenin homojen bir yapıya kavuşana kadar karıştırıldığı ve nihai ürünün meydana geldiği makinadır. Mikserler, santral tipine ve isteğe bağlı olarak çeşitli kapasitelerde ve modellerde olabilir. Karışım süresi sonunda üretimi tamamlanan beton/harç, mikser boşaltma kapağının açılmasıyla transmikserlere ya da istenen kısıma boşaltılır.

Beton Santrali - Otomasyon Sistemi

Beton santrallerinin en önemli ünitesi olan otomasyon sistemi; pano kontrolünün yanı sıra, bilgisayar kontrolü ve dokunmatik ekranı ile alternatif çözümler sunmaktadır. Beton santrali Müşterisinin istekleri göz önünde bulundurularak oluşturulan programlar sayesinde, sadece son ürün takibi değil kullanım sırasında oluşan hatalar da önceden belirlenmektedir. Bu sayede tam otomasyon sağlanmakta ve daha güvenli üretim yapılmaktadır.

Beton Santrali nin üretiminin her aşaması için raporlama sistemi bulunmaktadır. Bu raporları isteğe bağlı olarak belli periyotlarda ya da sadece gerekli zamanlarda çıktı olarak da alabilirsiniz. Bununla beraber müşteri kayıtları tutulabilir, irsaliye düzenleyebilir, üretim planınızı değiştirebilir, stok takibi yapabilirsiniz. Ayrıca online olarak Fabo Makina Beton Santrali teknik servisi 7/24 tesislerinize bağlanarak ihtiyaçlarınızı giderebilir, varsa bir sorun çözebilir ve karşılaşan hataları en kısa zamanda giderebilir. Bunun gibi birçok özellik düşünülerek tasarlanmış Fabo Makina akıllı otomasyon sistemleri, müşterilerinin sorunsuz ve kaliteli üretim yapmasını sağlamaktadır.

Beton Santralleri

Fabo Makina Olarak

Beton Santrali

Üretimini En iyi şekilde gerçekleştirmekteyiz.Beton Günümüzde Kullanılan Maddelerin Başında Gelmektedir.Bizde Bu İhtiyaçları karşılamak için Makinalarımızı En iyi Şekilde Üretmekteyiz.Hızlı Performansları Ve 7/24 Destek Sağladığımız için siz değerli müşterilerimizi asla yarı yolda bırakmıyoruz.
  •