Blog Sayfamiz

Beton Santrali Nedir ? - FABO MAKİNA

Beton santrali kurarak çalışma faaliyetlerine başlamak günümüzün en karlı işlerinden birisi haline geldi. Beton santrali nedir? Sorusuna cevap vererek makalemize başlayalım. Beton santralleri, inşaat ve yol yapım çalışmaları gibi sektörlerin ihtiyaç duyduğu hazır beton ihtiyacını üreten santrallere denmektedir.

Mobil Beton Santrali İmalatçıları

Fabo Yeni Nesil Mobil Beton Santrallerinin , arkasına yerleştirilen dingil ve tekerlekler sayesinde tek bir çekici ile sevk edilebilecek şekilde dizayn edilmiş olup, tüm sistem tek mono blok şase üzerine yerleştirilmiştir.
Fabo Yeni Nesil mobil beton santralleri tüm dünyaya adının başarı ile duyurmuş bir markadır. 4 kıtada 45 ülkeye 600’den fazla Yeni Nesil Mobil Konkasör ve Yeni Nesil  Beton Santrali ihraç etmiş ve başarılı bir şekilde devreye almıştır. Fabo mobil beton santralleri,  Otuz Beş yılın vermiş olduğu tecrübeyi, üstün teknolojik alt yapısı ile birleştirerek mobil beton santralleri  ürün gamına yansıtmış ve benzeri olmayan ürünler ortaya çıkarmıştır.
Her tür ihtiyaca göre ; yüksek performans ve kapasiteleri, pratik ama sağlam yapıları ve garantili beton üretimleri ile işletme kaynaklarının doğru kullanılmasını sağlayarak, zamanı kazanca dönüştürmektedirler. Dünya standartlarına (DIN normları) uygun, ağır çalışma ve iklim koşullarına göre üretilmiş Fabo Yeni Nesil Mobil Beton Santralleri, ürünün kalitesinden taviz vermeden, yüksek performans ile 24 saat üretim için, tek başlarına yeterli çözüm fırsatları sunarlar. Dünyanın her bölgesine kolayca taşınabilmeleri ve süratle üretime geçebilmeleri nedeniyle; şantiyeler için zamandan ve montaj maliyetlerinden kazandıran, en pratik çözüm alternatifi haline gelmişlerdir.
Full otomatik otomasyon sistemi, operatör yönetimi ile üretim sürecinin takip ve kontrolünü kolaylaştırarak, olası kullanım ve üretim hatalarını ortadan kaldırmaktadır. Böylece, bakım maliyetlerinden ve üretim zamanından tasarruf sağlayarak, hızlı ihtiyaç alanlarında 24 saat, kaliteli ve süratli üretim imkanı sunmaktadır.
Satış sonrası tüm hizmetler, uluslararası boyutuyla Fabo garantisindedir; yedek parça ve serviste sürat ve kalitesi tescillidir.
Neden Yeni Nesil Mobil Beton Santrali?
• Yüksek Kalite Malzeme Kullanımı
• Hızlı Servis Ve Yedek parça
• Dayanıklı Mikser Aşınmazları
• Güç Koşullarda Yüksek Dayanım
• İşletme Maliyetlerini Düşüren Ekonomik Tasarım
• Kolay Ve Hızlı Kurulum, Kolay Taşıma
• Nakliye Avantajı (Fabo Mobil Beton Santrallerinin Tek Bir Tır Çekicisi ile Sevk Edilebilmektedir.)
• Özel Tasarımı Sayesinde Daha Az Kurulum Alanına İhtiyaç Duyması
• Çok Kısa Sürede Kurulum ve Devreye Alınabilme İmkanı (1 gün)
• Çok Hassas Üretim Kabiliyeti (Tam Otomatik Bilgisayarlı Kontrol sistemi ile) ve Yüksek Kaliteli Beton Üretim İmkanı
• Güvenilir Ekipmanlar (Siemens, Hardox ,Nihat Döküm Aktaş ,Continental, WAM, Teksan, Dyo v.s)
• CE (Avrupa)  Standartlarına Uygunluk
• Kolay Bakım ve Düşük İşletme Maliyetleri

Mobil Beton Santrali Fiyatları

Fabo Yeni Nesil Mobil Beton Santrallerinin , arkasına yerleştirilen dingil ve tekerlekler sayesinde tek bir çekici ile sevk edilebilecek şekilde dizayn edilmiş olup, tüm sistem tek mono blok şase üzerine yerleştirilmiştir. Fabo Yeni Nesil mobil beton santralleri tüm dünyaya adının başarı ile duyurmuş bir markadır. 4 kıtada 45 ülkeye 600’den fazla Yeni Nesil Mobil Konkasör ve Yeni Nesil  Beton Santrali ihraç etmiş ve başarılı bir şekilde devreye almıştır. Fabo mobil beton santralleri,  Otuz Beş yılın vermiş olduğu tecrübeyi, üstün teknolojik alt yapısı ile birleştirerek mobil beton santralleri  ürün gamına yansıtmış ve benzeri olmayan ürünler ortaya çıkarmıştır. Her tür ihtiyaca göre ; yüksek performans ve kapasiteleri, pratik ama sağlam yapıları ve garantili beton üretimleri ile işletme kaynaklarının doğru kullanılmasını sağlayarak, zamanı kazanca dönüştürmektedirler. Dünya standartlarına (DIN normları) uygun, ağır çalışma ve iklim koşullarına göre üretilmiş Fabo Yeni Nesil Mobil Beton Santralleri, ürünün kalitesinden taviz vermeden, yüksek performans ile 24 saat üretim için, tek başlarına yeterli çözüm fırsatları sunarlar. Dünyanın her bölgesine kolayca taşınabilmeleri ve süratle üretime geçebilmeleri nedeniyle; şantiyeler için zamandan ve montaj maliyetlerinden kazandıran, en pratik çözüm alternatifi haline gelmişlerdir. Full otomatik otomasyon sistemi, operatör yönetimi ile üretim sürecinin takip ve kontrolünü kolaylaştırarak, olası kullanım ve üretim hatalarını ortadan kaldırmaktadır. Böylece, bakım maliyetlerinden ve üretim zamanından tasarruf sağlayarak, hızlı ihtiyaç alanlarında 24 saat, kaliteli ve süratli üretim imkanı sunmaktadır. Satış sonrası tüm hizmetler, uluslararası boyutuyla Fabo garantisindedir; yedek parça ve serviste sürat ve kalitesi tescillidir. Beton santrali Müşterisinin istekleri göz önünde bulundurularak oluşturulan programlar sayesinde, sadece son ürün takibi değil kullanım sırasında oluşan hatalar da önceden belirlenmektedir. Bu sayede tam otomasyon sağlanmakta ve daha güvenli üretim yapılmaktadır.

Beton Santrali nin üretiminin her aşaması için raporlama sistemi bulunmaktadır. Bu raporları isteğe bağlı olarak belli periyotlarda ya da sadece gerekli zamanlarda çıktı olarak da alabilirsiniz. Bununla beraber müşteri kayıtları tutulabilir, irsaliye düzenleyebilir, üretim planınızı değiştirebilir, stok takibi yapabilirsiniz. Ayrıca online olarak Fabo Makina Beton Santrali teknik servisi 7/24 tesislerinize bağlanarak ihtiyaçlarınızı giderebilir, varsa bir sorun çözebilir ve karşılaşan hataları en kısa zamanda giderebilir. Bunun gibi birçok özellik düşünülerek tasarlanmış Fabo Makina akıllı otomasyon sistemleri, müşterilerinin sorunsuz ve kaliteli üretim yapmasını sağlamaktadır.
Durmadan yenilenen ve yenisi katılan yollar, binaların yüksel katlı olması nedeniyle beton santraline olan ihtiyaç artmıştır. Gelişen dünyada kırsal kesimden şehirlere göç edenlerin sayısı artmaktadır ve bu da beraberinde daha dayanıklı yapıları yapma durumunu ortaya çıkarmaktadır. Kullanılan betonun kaliteli olması da bu nedenle önemlidir. Az katlı binalarda birçok sektörde C 20 ya da 25 kalitede olan beton kullanılmaktadır. Bu betonlar aslında az dayanıklı olan kalkerlerden oluşturulur. Yüksek katları olan ve çok kişinin yaşayacağı bina ya da iş yerlerinde ise daha dayanıklı betonlar gerekir. Bunun için C 100 ya da 200 kalitede olanlar kullanılmaya çalışılır. Bu betonlar çok daha dayanıklıdır. Güçlü ve herhangi bir duruma karşı daha dirençlidir.  Beton santrali kaliteli beton üretmek için kullanılır. Burada önemli olan konu ise çimentonun yapısıdır. Kaliteli bir beton ancak ve ancak kaliteli bir çimentodan elde edilebilir. Bunun içinse kuru değil ıslak beton makineleri tercih edilmelidir. Islak beton santralleri 4 tiptir ve işe uygun olanı seçilmelidir.

Sahibinden Satılık Beton Santralii

Günümüzde Beton kullanımı çok aşrı artmıştır. Beton kullanımı sadece bina inşaatında kullanılmayıp bir çok beton gereçleri üretiminde de kullanılmaktadır. Beton kalitesi yüksek katli yapılarla beraber artırılmak mecburiyetinde kalınmıştır. Bir çok inşaatta c 20 veya c 25 kalite beton kullanılırken yüksek katli yapılarda c 100 gibi aşırı mukavemetli betonlar kullanılmaya başlanmıştır. C 20 gibi betonlarda klasik kalker kullanılırken c 100 ve c 200 betonlarda kuvarsit gibi aşırı mukavemetli materyaller kullanılmaktadır.
Kaliteli Beton Üretimi İçin Gereksimler
* Çimento kalitesi önemli olup kullanılan klinker bile önem teşkil eder. İyi bir beton üretmek için iyi kalitede çimento kullanmak gereklidir.
* Agrega istenilen esnafta olmalıdır. Öncelikle reçetede kullanılacak gradasyon en önemli faktördür. Agreganın fiziksel ve kimyasal analizi çok önemlidir. İyi bir beton üretmeye uygun kalitede agrega olmalıdır. Ayrıca agreganın kübiklik yapısı çok önemlidir. kaliteli bir beton için kübik şekilli agrega gerekmektedir.
* 3. önemli husus Beton santralinin homojen bir beton üretimine uygun olmasıdır.
Beton santrallerinde bir kaç tip karıştırma sistemi vardır . öncelikle kuru tip beton santralleri homojen beton üretmek için uygun değildir.
Islak tip beton santralleri 4 tiptir.
– Planet tip beton santralleri
– Pan mikserli beton santralleri
– Single saftli beton santralleri
– Twin saftli Beton Santralleri
Fabo makinanın üretim programında bulunan 4 tip karıştırma sisteminde en üst seviyede beton üretimi için uygun olup yüzde yüz homojen beton üretimi yapabilmektedir.

  •